Почетна / Телевизија / Технички причини!?

Технички причини!?

Локалната скопска телевизија Шутел наместо да се извинува за техничките проблеми, треба да се извини за неписменоста. Порталот Феил го улови моментот и го сподели со јавноста, известувањето на телевизијата гласи: “Се извинуваме за техничките причини”.

Сме биле сведоци на милион печатни грешки во известувањата на медиумите, но зборот “проблем” да се замени со “причина” во ваков случај, е тоа досега беше невидено, но за се има првпат, да сме живи и здрави којзнае што уште ќе ни понуди овој медиумски свет!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!