Почетна / Телевизија / Телма во ново руво – ново лого, шпици, нов дизајн, студио и нови серии

Телма во ново руво – ново лого, шпици, нов дизајн, студио и нови серии

 

Нова Телма со големи промени

 

 

Ново лого, нови џинглови, ново студио за вести, нови американски и британски серии. Од вчера, Телма телевизија е во ново руво. Телевизијата која важеше за непроменета од почетокот на нејзиното постоење, ги изненади гледачите со голема промена. Промените се модерни, но истовремено го отсликуваат она што значи Телма – достојна на својот квалитет.

 

 

 Покрај визуелните промени кои се гледаат на телевизијата, од вчеравечер, Телма започна со емитување и на три американски серии и тоа третата сезона од “Луѓе за одстрел” во 20.30 часот, вестерн серијата “Пекол на тркала” во 21.30 часот и трилер серијата “Следбеници” во 23 часот. Наскоро започнуваат и многу нови серии, меѓу кои Црна огледала, Шерлок и третата сезона од Стрела.

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!