Почетна / Забава / Спотот за „Италиана“ ќе се снима и во Скопје!

Спотот за „Италиана“ ќе се снима и во Скопје!

Веселата екипа предводена од Северина започна со снимањето на спотот за песната Italiana! На затворениот автопат кај Велика Горица во Хрватска, Северина и Ана Бебиќ ја одглумија култната сцена од филмот „Thelma & Louise“. Возејќи го автомобилот, пееја на глас и ги покажаа своите одлични линии. „Уживав, обично други ме возат па ова ми беше одлична можност да дивеам зад воланот“, на шега прокоментира Северина.

 

Покрај Северина и Ана, во спотот се појавуваат и српските „хитмејкери“ Филип Милетиќ и Милош Рогановиќ, заслужни за хитовите како Brad Pitt и Grad bez ljudi. Тие глумеа автостопери кои девојките ги собираат на автопатот. Спотот, освен во Загреб, ќе се снима и во Сплит, Белград, Сараево, Скопје, Нови Сад, Љубљана и многу други градови од просторите на поранешна Југославија.

 

{gallery}072012/italiana{/gallery}

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!