Почетна / МК Сцена / Спектакуларна ревија на дизајнерката Дракул!

Спектакуларна ревија на дизајнерката Дракул!

 

По куса пауза, дизајнерката Јасмина Дракул вчера во Порше Македонија повторно го врати гламурот на модните писти.

 

 

Убави манекенки во свечени тоалети продефилираа на пистата, а публиката се воодушеви на рачно изработените венчални фустани. Во преполната сала блесна и невестинскиот фустан кој го носеше моделот Софија Каракаева и тоа во друштво на убавиот каратист и модел Никола Иловски. Најмалите учеснички на ревијата Анастасија и Михаела добија најголем аплауз од публиката.

Софија Каракаева оваа година ке биде заштитно лице на Дракул, а наскоро ќе се фотографира и каталог со моделите на нашата позната дизајнерка.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лешочки Фолк фест 2021 во пресрет на Голема Богородица

Во петок на 27.08.2021 г. во 20ч. во пресрет на големиот православен празник Голема Богородица, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!