Почетна / МК Сцена / Спектакуларна ревија на дизајнерката Дракул!

Спектакуларна ревија на дизајнерката Дракул!

 

По куса пауза, дизајнерката Јасмина Дракул вчера во Порше Македонија повторно го врати гламурот на модните писти.

 

 

Убави манекенки во свечени тоалети продефилираа на пистата, а публиката се воодушеви на рачно изработените венчални фустани. Во преполната сала блесна и невестинскиот фустан кој го носеше моделот Софија Каракаева и тоа во друштво на убавиот каратист и модел Никола Иловски. Најмалите учеснички на ревијата Анастасија и Михаела добија најголем аплауз од публиката.

Софија Каракаева оваа година ке биде заштитно лице на Дракул, а наскоро ќе се фотографира и каталог со моделите на нашата позната дизајнерка.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ново оро на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Го нарекуваат неуморниот македонски музичар, во моментов е еден од  најпознатите зурлаџии кај нас и …