Почетна / Забава / Слушнете ја најглупавата песна на светот!

Слушнете ја најглупавата песна на светот!

Тие се жешки, а жешка е и дебатата што се отвори околу нив. Имаат 14 милиони и речиси 700 илјади прегледи на YouTube, се „гордеат“ со своите 594,128 дислајкови, и прилично добро се носат со титулата што им ја додели CNN – најлошата песна прикачена на YouTube!

 

Се работи за дуото Double Take. Двете самонаречени пејачки ја опејуваат судбината на „жешките девојки“, како што себеси самите се доживуваат. Велат „тешко им е што се жешки и имаат проблем со тоа, исти се како и останатите, освен тоа што се жешки“. Не знаеме дали се свесни оти сите ги доживуваме како апсолутни глупачки?

Особено го препорачуваме рефренот, бомба е.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!