Почетна / Забава / Скопје го доби најголемиот детски парк на отворено

Скопје го доби најголемиот детски парк на отворено

„Dreamlend“ е името на новиот детски парк зад кој стои брендот „Дежаву“, а неговата локација е веднаш до Капитол мол во скопската населба Аеродром.

Паркот многу наликува на „Недојдија“ на поп иконата Мајкл Џексон, има се, од тобогани, до колички, мини базен, па се до огромен брод кој ќе ги однесе дечињата во светот на фантазијата.

Од таму велат, овде ќе се прават детски родендени и мини забави се со цел поголема анимација на најмалите. Паркот е помалку нестварен, но дефинитивно на Скопје ќе му даде помалку холивудски шмек.

На отворањето влезот ќе биде за сите бесплатен.

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Композиција од Дарија Андовска на над 35 радио-станици во целиот свет

На 13.10.2021 во 20ч во Биоскоп Балкан во Белград, во рамките на 67-то издание на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!