Почетна / Телевизија / Сител најавува возбудлива есенска сезона

Сител најавува возбудлива есенска сезона

 

Сител телевизија подготви програма што како магнет ќе ја привлече публиката од речиси сите старосни групи. Затоа со гордост ги најавуваат новите содржини за целото семејство.

 

Сител телевизија подготви програма што како магнет ќе ја привлече публиката од речиси сите старосни групи. Затоа со гордост ги најавуваат новите содржини за целото семејство.

„Х Фактор“ – најголемото натпреварувачко шоу на планетата. Во потрагата по талентирани пејачи учествуваат Македонија, Србија, Босна и Хецеговина и Црна Гора. Музичко натпреварување какво што до сега не сме имале прилика да видиме на овие простори.

 

„Ангелина Балерина“ – малата ѕвезда со големи соништа, „Lazy Town“ – единствена серија што ќе ги раздвижи децата, „Куќата на Анубис“ – ќе ги воодушеви тинејџерите.

 

 

„Изгубена чест“ – потресна приказна за преубавата Фатмагул чиј живот ќе се промени само за една ноќ. Дали може да се врати изгубената чест? Две години по ред прогласувана за најдобра драма во Турција.

 

 

Гледачите на Сител ќе имаат можност да ги гледаат и новите продолженија на популарните серии „Аси“ и „Бурни времиња“ и нови совети од вашиот омилен „Доктор Оз“.  Квизот во кој сите добиваат „Се или Нешто“ продолжува во новата сезона со многу  изненадувања и за публиката и за натпреварувачите, а љубителите на Американската филмска продукција ќе уживаат во сериите „Титаник“ и „Кенедиеви“, како и големиот избор на Холивудски блокбастери.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!