Почетна / Телевизија / Се шушка | Тротоарот се распаѓа, шоуто згаснува!

Се шушка | Тротоарот се распаѓа, шоуто згаснува!

 

Веќе неколку денови се шпекулира дека забавната емисија „Тротоар“ што се емитува на Првиот канал на Македонската телевизија, не само што ќе исчезне од истиот, туку и ќе замине во историјата. Според неофицијалните информации, шоуто ќе замине од МРТ затоа што, наводно, Томато продукција и Македонската телевизија повеќе не се во добри односи, а проектот целосно ќе бил укинат поради слабиот рејтинг и големите трошоци за маркетинг. Сето ова делумно се потврди со исфрлањето на проектот на Чомовски од Прва.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски цензуриран на Телма? Ова е постот што тој го објави

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по повод откажувањето на неговото гостување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!