Почетна / Телевизија / Се шушка | Тања Бумбар се сели во МТВ?

Се шушка | Тања Бумбар се сели во МТВ?

Тања Атанасовска, водителката на емисијата “Бумбар” што долги години се емитуваше на Сител телевизија, наводно се сели во МТВ. Нашите извори велат дека таа неколкупати била видена во просториите на Македонската радио телевизија.

 

 

Ова засега е само шпекулација. Тања можеби имала друга работа во зградата на државната телевизија, но со оглед на тоа дека Сител ја укина емисијата што таа ја уредуваше и ја водеше, а не се ни појави во утринската програма “Журнал” како што се шушкаше, не би било чудно доколку Тања навистина стане дел од екипата на МТВ.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!