Почетна / Телевизија / Седмата сезона од „Еден на еден“ започнува во сабота на Телма

Седмата сезона од „Еден на еден“ започнува во сабота на Телма

 

Седма сезона со Жаре и неговата “Еден на еден” – секоја сабота

 

 

Во сабота (28 ноември) со почеток во 19:15 часот, веднаш по централните вести на Телма, започнува новата, седма сезона од шоуто “Еден на еден”. Емисијата започна пред седум години на А2 телевизија, потоа премина на Алфа, а сега ќе се емитува на Телма, но водител останува и понатаму познатиот Жаре.

 

 

 

 

 

 

Дел од снимањата на тизерите за седмата сезона освен Жаре, беа и Игор Џамбазов, Чомовски, Трендо, Миле Паника, кучето Петко.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Не одете право, одете криво за името да ни е живо“

Добар ден, добро јуначе. Срце ми плаче шо не можам да се вклучам. Но еве …