Почетна / Телевизија / Откриваме – реалното шоу „Големиот брат“ се враќа со нова сезона

Откриваме – реалното шоу „Големиот брат“ се враќа со нова сезона

 

Регионалната верзија на Big Brtoher доаѓа со нова сезона

 

 

 

Ексклузивно ТВ Пакет открива – наскоро се враќа реалното шоу “Големиот брат”. Нова сезона од реалното шоу се очекува наскоро, повторно во продукција на РТЛ Хрватска и Емоушн продукција, а дел од него ќе бидат учесници од Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Хрватска. Неофицијално шоуто ќе започне на есен и ќе се емитува 100 дена во кои гледачите секојдневно ќе ги следат кавгите, љубовните врски, сплетките и игрите на новите станари.

 

 

Во досегашните сезони на Велики брат учесници од Македонија беа контроверзните близначки Вики и Кики, а потоа и моделот Лестер. Во виповските сезони на шоуто, големо внимание предизвика нашиот претставник Боки 13, а по него учествуваше и фолк пејачката Анета Наковска.

Освен реалното шоу “Големиот брат”, се очекува започнување и на нова сезона на “Фарма”.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!