Почетна / Серии / Од понеделник на Телма започнува третата сезона од „Стрела“

Од понеделник на Телма започнува третата сезона од „Стрела“

 

Од понеделник до петок во 21:30 часот – “Arrow”

 

По завршување на третата сезона од “Hell on wheels”, од понеделник на Телма во 21.30 часот започнува третата сезона на американската хит серија “Стрела”.

Пред да започнете со гледање на третата сезона на ТВ Телма, накусо ве потсетуваме на сижето на приказната во првите две сезони.

 

 

После силниот бродолом, милионерот и плејбој Оливер Квин беше исчезнат и претпоставуван за мртов пет години пред да биде откриен жив на далечен остров на Пацификот. Кога тој се враќа дома во Старлинг, неговата верна мајка Моира, сакана сестра Теа, и неговиот најдобар пријател Томи му посакуваат добредојде, но тие чувствуваат дека Оливер е променет од неговото тешко искушение на островот. Додека Оливер ја крие вистината за човекот кој што тој сака да стане, тој очајно сака да направи измени за акциите кои што ги превземал кога тој беше момче. Особено тој бара помирување со својата поранешна девојка Лорел Ленс. Оливер се поврзува повторно со своите најблиски, и тајно ја содава личност Стрела – одмаздник, кој сака да ги исправи неправдите создадени на неговото семејство, да се бори со злото на општеството, и да го врати градот Старлинг на своја поранешна слава.

 

 

Преку ден, Оливер ја игра улогата на богат, безгрижен човек кој внимателно ја крие тајната на својот идентитет под закрилата на темнината. Како и да е, таткото на Лорел, детективот Квентин Лонс, е решен да го уапси одмаздникот кој оперира во неговиот град.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!