Почетна / МК Сцена / Ново од Елена Ристеска : Без срам гола, ко од мајка родена

Ново од Елена Ристеска : Без срам гола, ко од мајка родена

 

Нова моќна балада на поп пејачката

 

 

Од денес и конечно можеме да чуеме аудио снимка и на интернет од “Без шминка”. Елена Ристеска за сите оние кои не го преслушале албумот, денес ја издаде “Без шминка”, насловната песна од нејзиниот најнов албум. Баладата е уште една од автобиографските песни на популарната пејачка кои се најдоа на албумот, а како звучи, слушнете во продолжение :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!