Почетна / Телевизија / Нова презентерка на Сител телевизија?

Нова презентерка на Сител телевизија?

 

Денеска во терминот за пладневните вести на Сител телевизија забележавме ново лице на малите екрани. Ново лице, но со многу познат глас.

 

 

Имено, презентерката која денеска ги читаше утринските и пладневните вести на Сител телевизија е Весна Појер. Нејзиниот глас е особено познат за гледачите на оваа телевизија, бидејќи Појер чита голем дел од форшпаните, односно најавите за програмите на Сител. Весна Појер исто така го позајмува својот глас и во „Доктор Оз“, а ја слушаме и во рекламните пораки.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!