Почетна / Забава / Нова година со Мерлин и Јоксимовиќ

Нова година со Мерлин и Јоксимовиќ

 

Дружете се со Мерлин и Јоксимовиќ во Будва!

Најдобрата журка на балканот за дочекот на новата 2014 година, дефинитивно ќе се случи во Будва. Најубавиот град на црногорското приморје за 31.12 најавува гостување на Дино Мерлин, а на 01.01 на Жељко Јоксимовиќ и Бајага.

 

 

Популарните балкански пејачи ќе настапат на плоштадот пред тврдината во Будва. Доколку сакате и вие да бидете дел од ова новогодишно лудило треба само да бидете подготвени за неколку прекрасни дена поминати на црногорската ривиера.

За неверојатни 4.440 денари македонската туристичка агенција „Црво Експрес“ од Штип обезбеди превоз и две ноќевања. Повеќе информации за ваа интересна и оригинална понуда можете да добиете на 032 389-494 и 032 608-555.

За повеќе детали посетете ја и оваа страна на социјалната мрежа Фејсбук.

Ситно одбројуваме до настанот за кој ќе зборува цел Балкан.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Деветто издание на прилепскиот Џез фестивал на 27, 28 и 29 август

Во организација на здружението за субкултура ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, на 27,28 и 29 август 2020г, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!