Почетна / Телевизија / „Научникот Сем“ – особено привлечна програма за деца

„Научникот Сем“ – особено привлечна програма за деца

 

Форумџиите на ТВ Пакет веќе долг период се обидуваат да го најдат трагот на една стара телевизиска програма што некогаш се емитуваше на А1. Имено, се работи за „Научната лабораторија на Сем“, оваа едукативна емисија се емитуваше надсинхронизирана на македонски јазик и беше вистински магнет кој ги спојуваше децата и телевизорот. Сем, имаше милион идеи во својата глава, а дел од нив ги презентираше и пред телевизиските екрани.

 

 

Неговиот талент за брзи и лесни, но сепак интересни трикови, беше единствен. А, единствена е и оваа шпица, таа е се што можевме да пронајдеме од едукативната програма. За жал никој не се сеќава како гласи оригиналното име на „Научникот Сем“, па не пронајдовме ама баш ништо од него. Но рака на срце, програмата е особено стара. Доколку вие имате некакви податоци добро би било да ги споделите со нас.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради прогласената тродневна жалост, нема да има реклами на ТВ

Поради прогласените денови на жалост од страна на Владата на РСМ, во периодот почнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!