Почетна / Забава / Евровизија / Молдавија на Евровизија со Паша!

Молдавија на Евровизија со Паша!

35/42

 МОЛДАВИЈА

Изведувач: Pasha Parfeny
Песна: ‘Lăutar’
1 Полуфинале (22/05/2012)

 

Изборите на Молдавија не ги следам баш најмногу бидејќи не ги сметам за привлечни, а и искрено не сум баш заинтересиран за тоа што ќе пратат на Евровизија. Тоа го направи едноставно нивниот лош избор на песни што го имаа во изминативе седум години учество, а особено пак поради тоа што минатата година се пласираа во финале покрај таква подпросечна песна. Годинава праќаат нешто поинтересно, со традиционални звуци и малку модерен ритам, не е лоша песната и сметам дека покрај такво лошо полуфинале има значителни шанси да влезе во финале, а и има одличен број на настап, така да не се сомневам дека повторно ќе ги гледаме во полуфинале.

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!