Почетна / ФОТО / „Малечката невеста“ во бикини, скандал во Индија!

„Малечката невеста“ во бикини, скандал во Индија!

 

Партиша Бенерџи, позната како Ананди од индиската серија „Малечката невеста“, се соочува со скандали во својата земја поради фотографијата што неодамна ја објави на својот Фејсбук профил.

 

 

За нашите простори тоа е смешно, но во конзервативната Индија новите фотографии на Партиша се дочекани со незадоволство. Таа само објави фотографии на кои со својата другарка позираат во бикини, а јавноста поради оваа причина ја нарече провокативна.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Лила Филиповска конечно откри со кого го дели креветот

Во последното издание од “Пет за пет” на Алфа телевизија, гостинка беше познатата водителка Лила, …

error: Содржината е заштитена!