Почетна / МК Сцена / Лила Филиповска има своја двојничка

Лила Филиповска има своја двојничка

 

Познатата водителка Лила Филиповска од Сител телевизија има своја двојничка. Така барем велат нивните заеднички пријатели, пишува Телеграф.

 

 

Тоа е девојката Тина од Струга. Таа речиси секојдневно добива пораки преку својот Фејсбук профил дека многу личи на Лила. Од порталот ја исконтактирале и водителката, која не била многу изненадена кога и кажале за што се работи, туку само им го кажала следново.

„Ја познавам девојката, пријателка ми е на Фејсбук. Неколку пријатели до сега ми кажале дека личам на некое девојче од Струга. Ги разгледав фотографиите на нејзиниот профил и да бидам искрена, да, постои некоја сличност помеѓу нас две“, вели Филиповска.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 и учениците ја преработија „Корона, чао!“ на знаковен јазик

Телевизија 24 со задоволство ги претстави учениците од четвртото ниво на школата за знаковен јазик …

error: Содржината е заштитена!