Лет

 

2. ноември

 Лет
Режија: Роберт Земекис (Forrest Gump, Cast Away)
Сценарио: Џон Гетинс (Real Steel)
Улоги: Дензел Вашингтон, Дон Чидл, Кели Рејли, Џон Гудман, Мелиса Лио, Брус Гринвуд, Брајан Герати
Жанр: драма, мистерија

Во овој спакуван мистериозен акционен трилер, добитникот на Оскар, Дензел Вашингтон се појавува како Вип Витакер, заменик авионски пилот, кој за чудо слетува на земја откако се случува еден вид катастрофа во воздухот, спасувајќи го секој човек во авионот. После „несреќата“, Вип е означен како херој, но повеќе прашања отколку одговори ќе бидат изнесени за тоа чија грешка било навистина и што всушност се случило во тој авион?

 

 

 

 

Боби Китанов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Фантастични филмски остварувања на Телма овој октомври

По скандинавскиот политички трилер “Окупирани”, новата сезона на “Аларм за Кобра”, новелата “Горчлива одмазда” и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!