Почетна / Филм / Извори на надежта

Извори на надежта

8-ми август

Извори на надежта
Режија: Дејвид Френкел (The Devil Wears Prada, Marley & Me)
Сценарист: Ванеса Тејлор
Улоги: Мерил Стрип, Томи Ли Џонс, Стив Карел, Елизабет Шу, Жан Смит, Мерин Ајрланд, Мими Роџерс
романтика, комедија

 

 

Мерил Стрип и Томи Ли Џонс ќе ја оживеат магијата на бракот во новата комедија на режисерот на филмот „Ѓаволот носи Прада“.

Кеј (Мерил Стрип) и Арнолд (Томи Ли Џонс) се пар кои се посветени еден на друг, но рутината ја натерала Кеј на размислување како да ја оживее магијата на бракот. Кога ќе слушне за популарниот брачен советник од малото градче Great Hope Springs, таа одлучува да го убеди сопругот на брачно советување што е додатен предизвик, бидејќи улогата на нивен терапевт му припаѓа токму на Стив Карел.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Култниот трилер со Витни Хјустон и Кевин Костнер овој викенд на МТВ 1

петок (13.03.2020), 21.10 часот – “The bodyguard” (1992) Oбожавателите сакаат да ја видат и да …

error: Содржината е заштитена!