Почетна / МК Сцена / „Игри без граници“ препеана од повеќе балкански пејачи

„Игри без граници“ препеана од повеќе балкански пејачи

 

 

Во чест на нашата мегаѕвезда и најголемата балканска музичка ѕвезда Тоше Проески, популарните пејачи од Балканот ја препеаја феноменалната „Игри без граници“.

Тијана Дапчевиќ, Адил, Ана Станиќ, Бојан Маровиќ, Огњан Оги Радивојевиќ, Неверне Бебе и многу други се собраа во едно студио и на свој начин ја одбележаа 5 годишнината од смртта на нивниот драг колега Тоше Проески. Да погледнеме како му оддадоа почит.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Погледнете го новиот музички спот на Пепа Димитрова

Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна “Студени очи”.  Комплетен автор на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!