Почетна / Филм / Зборови

Зборови

7-ми септември

 Зборови
Режија: Брајан Клугман
Сценарист: Брајан Клугман, Ли Стернтал
Улоги: Бредли Купер, Оливија Вајлд, Зои Салдана, Џереми Ајронс, Денис Квејд, Бен Барнс
трилер

 

Оваа романтична драма со примеси на трилер го следи младиот писател Рори Џенсен, кој најпосле успева, после долга потрата по вистински успех откако го објавува неговиот следен американски роман. Но, само што тој сеуште не го напишал.

Како што се враќа минатото за да го фати и неговата слава продолжува да се издигнува, Џенсен е присилен да се соочи со високата цена што мора да ја плати поради кражбата на делото на друг човек, и поради ставањето на амбицијата и успехот пред најважните фундаментални три зборови во животот.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„On chesil beach“, „The bra“ и „Juliet naked“ во филмските премиери на Телма

САБОТА  27.02.2021 07:00 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:45 Телма клуб – продолжува 08:25 Метео …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!