Почетна / Телевизија / Х Фактор / Емина Јаховиќ се расплака во шоуто „Х Фактор“

Емина Јаховиќ се расплака во шоуто „Х Фактор“

 

Жирито прв пат се расплака

 

 

Емина Јаховиќ се расплака по настапот на една натпреварувачка во музичкото шоу „X Factor“ што се емитува на Сител.

– „Навистина беше феноменална. Не знам што повеќе да кажам“ – изусти Емина по настапот на една натпреварувачка и почна да ги брише солзите.
 
И фронтменот на групата „Пилоти“, Кики Лесендриќ го трогна изведбата на еден од учесниците, потсетувајќи го на драгите пријатели кои повеќе не се меѓу живите.

– „Мислам дека моите пријатели кои се некаде горе на небото, вечерва би биле среќни да те слушнат“ – рече Кики.
 
Не пропуштајте ги наредните епизоди од најпопуларното музичко шоу „X Factor“ што се емитува од понеделник до петок во 21:00 часот на Сител.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!