Почетна / Телевизија / Документарна програма за историјата на Скопје

Документарна програма за историјата на Скопје

 

„СКОПЈЕ ПРОДОЛЖУВА“
документарен серијал од 17. јуни на МРТ1

 

Приказна за развојот на еден град со цивилизациска историја подолга од 4.000 години. Неговите воздигнувања и падови, војни и катастрофи, град провинција на неколку империи и кралства кој прерасна во главен град на современа Македонија. Приказна за Скопје – градот со огромна историја, но и со поглед кон нова иднина.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!