Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Дејли Мејл за Неда Украден – „Бабата Бијонсе што тверкаше“

Дејли Мејл за Неда Украден – „Бабата Бијонсе што тверкаше“

 

Дејли Мејл пишува за Неда Украден: Бијонсе пази се!

 

Насапот на Неда Украден од првата емисија на ТЛЗП не го привлече вниманието само на медиумите од регионот туку и странските медиуми пишуваат за нејзиниот настап. Дејли Мејл објави текст со наслов: „Бијонсе нека внимава, затоа што на сцената ја замени 64-годишна баба од Србија“.

 

 

Потоа додаваат: „Пази се Бијонсе! Бабата во корсет и подвезици тверкаше на песната Sweet dreams во едно српско талент шоу и доби овации“. Дејли Мејл пишува и дека Неда навистина покажала Х Фактор затоа што на ТЛЗП се појавила во долна облека.

Сепак, на Балканот овој настап беше коментиран со голема доза на потсмев, а еве потсетете се и зошто, видеото е во прилог.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!