Почетна / Серии / „Гревот на нејзината мајка“ од викендов на Сител

„Гревот на нејзината мајка“ од викендов на Сител

 

Откако „Ранетиот орел“ ги маѓепса македонските гледачи, Сител телевизија ги откупи телевизиските права и за „Гревот на нејзината мајка“. Приказната го прати животот на една девојка која многу млада останува без своите татко и мајка. Оставена сама, таа ја започнува борбата за место во општеството, обидувајќи се да разбере што е тоа што нејзината мајка некогаш го направила и поради кое сега таа го плаќа нејзиниот „грев“.

 

 

Aкo „Ранетиот орел“ е најпознатото дело на Мир Јам, тогаш „Гревот на нејзината мајка“ на некој начин е најинтригантното дело за ТВ адаптација. Серијата на Сител започнува овој викенд. Во прилог се трите најави што неделава имавте можност да ги видите на фреквенцијата.

 

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без никаква најава и информација до гледачите, Алфа ја пушти „Фитнес“

Пред девет месеци, наголемо беше најавувана со секојдневни промоа. Сепак тогаш, руската комедија “Фитнес” не …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!