Почетна / Живот / Геј манекен морбидно си го убил љубовникот

Геј манекен морбидно си го убил љубовникот

 

Светот е шокиран од новиот случај на убиство што се случил во кругот на геј популацијата. Португалскиот манекен Ренато Сибра кој има само 21 година го убил својот љубовник Карлос Кастра, а потоа му ги отсекол тестисите за да ги носи на рака како амајлија, оти верувал дека имаат „исцелителска моќ“.

 

 

Убиството се случило минатата година, а деталите пред судот во Њујорк биле откриени завчера. Имено, Ренато објаснил дека љубовникот си го убил со монитор, односно го удирал се додека не починал. Откако бил уапсен своеволно го раскажал целиот случај пред полицијата затоа што смета дека неговата постапка е исправна. Манекенот сеуште верува дека тестисите од кои си направил нараквица можат да донесат мир во светот и оти поседуваат моќ да излечат и сида. Тој се изјавува за невин, а судењето продолжува во среда.

 

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!