Почетна / Телевизија / Вториот канал на МРТ почна да зрачи преку сателит

Вториот канал на МРТ почна да зрачи преку сателит

 

Каналот што емитува програма на албански јазик на Македонската радио телевизија почна да зрачи преку сателитот Eutelsat 16A на орбитна позиција 16 степени источно. Каналот може да се пронајде под називот MKTV 2 Sat на транспондерот на словенечкиот телекомуникациски оператор STN во некодиран облик на фреквенцијата 11.366 GHz, Вертикално, symbol rate 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!