Почетна / Серии / Возбудлив викенд со „Хинденбург“ на Сител

Возбудлив викенд со „Хинденбург“ на Сител

 

Сител телевизија од вечерва започна да ја емитува мини серијата „Трагедијата на Хинденбург“. Се работи за вистинска катастрофа, вистинска приказна за експлозијата на цепелинот во 1937. година којшто однесе многу животи, преточена во телевизиска серија.

 

 

Она што го гледавте вечерва е само вовед во она што следува, а она што следува е фантастичен приказ на вистинската катастрофа којa никого нема да остави рамнодушен.

Оваа сабота и недела погледнете ги преостанатите две епизоди од „Трагедијата на Хинденбург“ на Сител телевизија во 21:00 часот или веднаш по турската серија „Солзите на мојата ќерка“.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најскапата германска серија „Вавилон Берлин“ доаѓа на Телма

Неверојатно амбициозната германска серија „Вавилон Берлин“, базирана на бестселерот на Фалкер Кучера e една од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!