Почетна / Телевизија / Видео | Како се снајде Трајче со новите настапи на “Пинк Ѕвездички”

Видео | Како се снајде Трајче со новите настапи на “Пинк Ѕвездички”

 

Трајче се’ поблиску до финалето на Пинк Ѕвездички

 

 

Вчеравечер во најновото издание на најгледаното музичко шоу во Србија – Пинк Ѕвездички, фаворитот од Македонија повторно успеа да го воодушеви жирито и да се пласира понатаму во следните емисии. Тој го изведе хитот на Тамара, “Тажна љубов среќна песна” и “You’re nobody ’til somebody loves you” на Џејмс Артур. Шоуто со голем успех се емитува во Србија, а пак во Македонија е малку поназад со премиерните емисии.

Погледнете ги сами настапите на 14 годишниот Трајче и оценете дали тој успеа да ја пренесе енергијата од песните на Тамара и Артур.

 

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извештај на ААВМУ за предизборниот период на ТВ од 15.02 до 7.03

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го објави Извештајот од мониторингот на медиумското …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!