Почетна / Телевизија / Видео | Вака звучеше братучедот на Трајче Георгиев на „Пинк ѕвезди“

Видео | Вака звучеше братучедот на Трајче Георгиев на „Пинк ѕвезди“

 

Братучедот на Трајче го освои Пинковото жири

 

 

Во најновото издание на српското шоу “Пинк ѕвезди”, настапи братучедот на Трајче Георгиев, ланскиот учесник во Ѕвездичките. Мите ги отпеа песните “Lažem sebe da mogu bez tebe” и “Громови на душа” и ги освои гласовите на жирито – Цеца, Марина, Харис, Бора и Мирослав.

– Ги имаш сите атрибути на една ромска интерпретација, најсериозен кандидат за финале – рече Харис, а Бора додаде дека е ова е чиста петка и освежување за уши.

Вака звучеше Струмичанецот Мите со изведбата на песната “Lažem sebe da mogu bez tebe

 

 

а вака ја изведе “Громови на душа” од легендарниот Тоше Проески:

 

 

Гледачите на ова шоу ќе може да го погледнат целосниот настап и коментарите на жирито веќе следната сабота во 21:20 на Сител.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Левица за Телма: Oстанете да тонете во малициозност и аматеризам

Жесток допис на претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев до ТВ Телма, а кој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!