Почетна / Телевизија / Вестите на Алсат на македонски од сега во 23 часот

Вестите на Алсат на македонски од сега во 23 часот

Алсат М телевизија го менува терминот за вести на македонски јазик. Наместо 22 часот, од сега вестите ќе се емитуваат во 23 часот. Во 22 часот ќе се емитуваат политичките емисии.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарен филм за Лепа Брена во 17:50 часот на Сител

Понеделник, вторник и среда во 17.50 часот на Сител телевизија ќе се прикажува троделниот филм …