Почетна / Забава / Боки 13: „Чоколадна бананица за Елена Ристеска“

Боки 13: „Чоколадна бананица за Елена Ристеска“

 

Судскиот спор меѓу Боки 13 и Елена Ристеска заврши по цели четири години. Вчера во Основниот суд – Скопје 2 без подносителите на тужбата, заврши судскиот спор, во кој уште на претходното рочиште на Боки 13 му беше наложено да плати 24 илјади денари за клевета. Пејачката го тужеше водителот за клевета поради тоа што во една од своите емисии Боки 13 спомна дека Елена Ристеска и Дарко Димитров биле во врска. Боки беснеел во судот и дофрлал дека Елена ќе си добиела „чоколадна бананица“. Шоуменот си направи неколку фотки во судот, а потоа напиша и статус на Фејсбук.

„Како што ви реков, моден спектакл на суд! Инаку онаа пејачка која ме тужеше и денеска побегна! Правилно постапи, не е баш паметно она таква каква што е да застане покрај ваков моден спектакл. Ве сака, Боки 13“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!