Почетна / Филм / Барање на пријател

Барање на пријател

22-ри јуни

 

Барање на пријател за крајот на светот
Режија: Лорен Скафариа
Сценарист: Лорен Скафариа
Улоги: Стив Карел, Кира Најтли, Адам Броди, Вилијам Петерсен, Мелани Лински, Дерек Лук, Кони Бритон
комедија

 

 
Што би направиле ако за живот на Земјата ви остануваат уште само три недели? Дали би не забавувале и би не насмеале до солзи како јунакот во овој филм? Тој не само што има уште три недели живот, тоа не е најлошото, туку го поминува сам, неговата жена го оставила. Одлучува да оди во потрага по својата стара средношколска љубов. Пред него е авантурата на која го следи и неговата помалку необична сосетка Пени. Патувањето се претвора во авантура во која двајцата соседи ќе ве насмеат до солзи.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Добредојдовте во Чеченија“ во четврток на Skopje Film festival 2020

„Добре дојдовте во Чеченија“ е американски документарен филм од 2020 во режија на Дејвид Франс, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!