Почетна / Сапуници / Бабицата од „Фатмаѓул“ во скандалозно издание

Бабицата од „Фатмаѓул“ во скандалозно издание

 

Во моментов кај нас една од најактуелните серии е турската „Судбината на Фатмаѓул“ којашто се емитува на Сител телевизија во прајм-тајм и владее во листата на рејтинзи, бидејќи периодов е најгледана програма на македонските телевизии.

 

 

Во моментов кај нас една од најактуелните серии е турската „Судбината на Фатмаѓул“ којашто се емитува на Сител телевизија во прајм-тајм и владее во листата на рејтинзи, бидејќи периодов е најгледана програма на македонските телевизии.

 

 

Ретко кој од гледачите на оваа серија ќе остане рамнодушен на трансформацијата на една од актерките што толкува значаен лик во приказната. Се работи за бабицата Мерием, односно жената што го одгледала Керим, главниот машки лик. За една програма оваа актерка направи толку смела трансформација што предизвика низа негативни коментари од гледачите. Можеби затоа што Сумру Јавручук има 52 години и земјата во која го стори тоа сепак е Турција. Во прилог се фотографиите.

 

 

{gallery}112013/babica{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Ова е хотелот каде е снимана гламурозната драма „Велвет“

Фановите на квалитетните играни продукции се оддушевени од новата шпанска драма “Велвет”, која од понеделник …

error: Содржината е заштитена!