Почетна / Забава / Ајде да гледаме матурска вечер од Кочани во живо

Ајде да гледаме матурска вечер од Кочани во живо

 

Матурантите од Кочани вечерва прават лајв стрим на својата матурска вечер. Пренесувањето на атмосферата во живо се случува од самиот почеток. Во овие моменти водителката на „шоуто“ ги пречекува матурантите и разговара со нив, а има и друга камера кадешто можете да погледнете како тие пристигнуваат чекорејќи по црвен тепих. Си замислуваат дека се на манифестација од типот на „Оскарите“, а особено интересен детал на сајтот кадешто се пренесува стримот е можноста Фејсбук корисниците да го коментираат она што го гледаат. Идејата е оригинална, вакво нешто досега дефинитивно немавме видено!

 

Ние се изначитавме се и сешто, пренесувањето во живо сеуште е во тек, па ајде заедно да гледаме како изгледа матурска вечер во Кочани. Повелете на следниот линк

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!