Девојката од прозорецот

Последни новости

“Amanda O” наскоро…

    Овојпат ви претставуваме латино-американска серија која ќе започне оваа година на локалните телевизии во Македонија кадешто се прикажува “Состанок на слепо”       Аманда О “Аманда О” e аргентинска мини серија која најпрвин била прикажана на Интернет каде за прв пат луѓето можеле да ја симнуваат секојдневно …

Повеќе »

Були, були…

  Сина шапка, црвен шал и црвено носе, тоа е Були.   “Були” е анимирана телевизиска серија продуцирана во Франција од 1989-та до 1991-та година. Приказна во серијата ја започнува месечината, која магично им дава живот на снешкото Були и неговите снежни пријатели, а воедно и ги штити од топење. …

Повеќе »

Ретро, спомен од А1

      Знаеме колку нашите читатели уживаат во ретро клипови, спомени од минатото на македонските телевизии. Заборавената А1 ова парче го остави во наследство на YouTube, се работи за емисија која се одвива во живо, разгледајте ја сценографијата, а богами и гостите. Чисто колку да не заборавиме кои сме …

Повеќе »

“Бекстејџ” во нов термин

      Екипата која го покрива секое важно случување и што секогаш известува од местото на настанот, било тоа дали е од едниот или од дргиот крај на светот, од вечерва го менува терминот на емитување. Најгледаниот естраден магазин “Backstage” отсега ќе го гледате во 18.40 часот пред првиот …

Повеќе »

A Thousand Words

    9-ти март   Илјада зборовиРежија: Брајан Робинс (Norbit, Meet Dave)Сценарист: Стив КоренУлоги: Еди Марфи, Клиф Куртис, Кларк Дурк, Кети Вашингтон, Ариел Винтер, Алисон Џеникомедија, драма Еди Марфи овојпат се обидува да се врати на „стариот себе“ во филм на Барајан Робинс, во којшто ќе игра човек на кој …

Повеќе »

Wanderlust

  24-ти февруари   Страст кон патувањеРежија: Дејвид Веин (Role Models)Сценарист: Кен Марино, Дејвид ВеинУлоги: Џенифер Анистон, Пол Руд, Џастин Теро, Малин Акерман, Лорен Амброс, Кетрин Хан, Алан Алдакомедија   Откако урбан пар купува место во Њујорк, мажот ја губи својата работа. Без други опции, парот решава да замине во …

Повеќе »

The Lorax

  2-ри март   Др. Су: ЛораксРежија: Крис Ренод (Despicable Me, Ice Age: The Meltdown)Сценарист: Кен Даурио (Despicable Me)Улоги: Дени ДеВито, Зак Ефрон, Тејлор Свифт, Ед Хелмс, Роб Ригл, Бети Вајт, Џени Слејтанимација   12 годишно момче е во потрага по единственото нешто кое ќе му овозможи да ја победи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!