РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Евровизија без Ерменија!

        “Искрено разочарани сме што националната телевизија одлучи да се повлече од овогодинешната Евровизија”, изјави Џон Ола Сонд, извршниот продуцент на натпреварот. “И покрај напорите на ЕБУ и националната телевизија на Азербејџан да обезбедиме мирно учество на ерменската делегација во Баку, околностите кои се надвор од нашите …

Повеќе »

Ново промо за Survivor

    Од 12-ти март на телевизија Сител стартува реалното шоу “Survivor”, уште еднаш потсетуваме дека будно ќе ги следиме случувањата и редовно ќе ве известуваме за истите. Подолу можете да го погледнете новото промо за новата сезона од реалното шоу.         Chris | ТВ Пакет   

Повеќе »

Ретро – Влае и водителките

    Овојпат ќе ве потсетиме на реалното шоу “Мисија” кое пред неколку години се емитуваше на ТВ А1, а воедно и ќе ве насмееме со откачената екипа од Влае што постојано беше присутна во вечерните изданија на шоуто, телефонски, се разбира. Се работи за неколку дечки од скопска населба …

Повеќе »

Бокс офис 02.03 – 04.03

  Американски бокс офис за викендот (02.03 – 04.03) 1. Dr. Seuss’ The Lorax ($70,217,070) вк заработка: $70,217,0702. Project X ($21,051,363) вк заработка: $21,051,3633. Act of Valor ($13,572,578) вк заработка: $45,111,9244. Safe House ($7,390,935) вк заработка: $108,355,4255. Tyler Perry’s Good Deeds ($7,047,061) вк заработка: $25,791,6936. Journey 2: The Mysterious Island …

Повеќе »

Теленовели САД – рејтинзи

    Гледаност за 05.03.2012 20:00Una familia con suerte: 3 693 000, 1.5(18-49)Una Maid in Manhattan: 1 467 000, 0.6(18-49) 21:00El Talisman: 2 999 000, 1.1(18-49)Flor Salvaje: 1 455 000, 0.6(18-49) 22:00La que no podria amar: 3 309 000, 1.2(18-49)Relaciones Peligrosas: 955 000, 0.4(18-49)   Гледаност на 06 март 2012 …

Повеќе »

Штрајк во Пинк 15

    Од 5-ти март вработените во Пинк 15 одлучија да ги напуштат своите канцеларии и да излезат на штрајк. Причината е веќе добропозната, телевизијата им должи 8 плати. Ниту една од надлежните институции досега не реагирала, па затоа работите излегоа од контрола. Неофицијално дознаваме дека македонската телевизија Пинк 15 …

Повеќе »

Црвена месечина 97

    Деведесет и седмо продолжение од вебновелата “Црвена месечина”   Беше пладне, а сонцето веќе беше високо на небото кога Алехандро се најде со својот автомобил на пат кон Мексико Сити. Со него беше и Дијана, која инсистираше да го придружува.– Навситина не треба да се откажеш од наследството, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!