Почетна / Филм / „Only lovers left alive“ – вампирска љубов на 4-ти август на Телма

„Only lovers left alive“ – вампирска љубов на 4-ти август на Телма

Признаен од критиката, но не и од Канскиот филмски фестивал

 

Една љубов трае со векови, музичарот Адам и љубовта на неговиот живот Ева. Тој не гледа веќе каде оди светот, а таа се враќа од другиот крај на светот за да го спаси..

Том е вампир којшто заработува како музичар. Тој повторно се спојува со љубовта на неговиот живот, Ева (Тилда Свинтон), која исто така е вампир. Таа го напушта својот дом за да биде со него. Но набрзо оваа невообичаена двојка ја посетува неодговорната сестра на Ева, која го иритира Адам и почнува да предизвикува проблеми со единствениот човек со кого вампирот-музичар се согласува. „Само љубовниците остануваат живи“ е дело на реномираниот инди-режисер Џим Џармуш, а улогите ги толкуваат Тилда Свинтон и Том Хидлстон.

Времетраење на филмот е 123 минути, а држава на производство е Велика Британија | Германија | Франција | Кипар | САД. Продуцентот е Reinhard Brundig, а продукцијата е дело на Recorded Picture Company (RPC) и Pandora Filmproduktion. На Телма ќе го следите во сабота (4 август) во 22 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!