Почетна / Телевизија / ТВ Емисии (страна 3)

ТВ Емисии

Подобро…здравје | Што се случува ако пациент добие напад за време на лет?

Што се случува ако пациент добие напад за време на лет? Колку од стјуардесите и пилотите се обучени да пружат брза помош за време на лет? Што ако се случи потежок напад? Срцев или мозочен удар?Зошто е забрането на летовите да се даваат одредени лекарства? Што ако патник почине? Дани …

Повеќе »

Подобро…здравје | Како е да се живее со деца со аутизам?

Емисијата”Подобро…здравје” анализираше Како е да се живее со деца со аутизам? Заборавени од државата препуштени сами на себе! Потресни сведоштва на Зоран Мијалков, херојот од Штип кој за своите деца, покрај со состојбата се бори и со државата и институциите… Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Нешто конкретно: Што е тоа 5 минути пред неа усти одат?

Во најновото издание на “Нешто конкретно” во недела во 17.30 часот на Телма, познатата ТВ водителка Снеже Велков ја отвора темата за тоа дали естетските операции даваат лажна самодоверба, а гостите ќе имаат темелни и детални одговори. Така Зоки Фаци се согласи со погоре напишаното и потврди дека сега е …

Повеќе »

Документарна тв приказна за „Македонисимо“ – вторник на МРТ

Документарна телевизиска приказна која го прикажува патувањето на громогласниот татнеж на ритамот на крвта. Приказна за гордоста и љубовта кон своето. Македонисимо од светот до дома. Во вторник на Македонската Телевизија. „Македонисимо“ е проект во чии рамки на оригинален начин се обработува македонската народна музика од страна на нашиот композитор, …

Повеќе »

Нова сезона од ,,Срце на дланка” на Алфа, емисија од хуман карактер

Емисијата од хуман карактер “Срце на дланка” продолжува на Алфа со својата трета сезона. Секоја недела во 15.45 часот, Оливера Петрушевска ќе оди во посета на едно или две семејства кои се на работ на егзистенција, многудетни семејства кои освен сув леб и вода одамна не пробале ништо друго, но, …

Повеќе »

Видео | Трејлер за новата викенд тин серија на МРТ – „Тин камп“

Понесени од фактот дека во изминатите 30-на години, на нашите медиуми има недостаток од тинејџерска играна серија, серијалот „Тин камп“ ќе биде забавно-музички серијал кој ќе обработува теми соодветни за тинејџерите. Од 15. октомври во 20.15 часот секоја сабота и недела на МТВ 1. Во продолжение трејлерот за оваа нова …

Повеќе »

Секој викенд „Подобро… здравје“ за сите со Александар Блажевски

На фреквенција на националната телевизија Сител стартува новиот телевизиски и интернет проект Подобро… Здравје! Овој телевизиски формат, кој ќе се емитува секој викенд, во сабота и недела од 15.15 часот има за цел да промовира здрави навики и концепт на здрав живот, исклучиво преку докажани и реномирани доктори, врвни специјалисти …

Повеќе »

Нова сезона и од квизот „Листа за 300“ секој викенд на Сител

„Листа за 300“ е квиз шоу со високи парични награди кои на учесниците им дава шанса да станат победат ако ја завршат листата со прашања. Лиценциран формат на ITV International, кој на Сител доаѓа со нова сезона која ќе се емитува секоја сабота и недела во 18 часот. Во друштво …

Повеќе »

Сабота и недела на МРТ – спин оф на познатата „Дајте музика“

По успешното враќање на некогашната детска серија “Дајте музика” спакувана во нов модерен лик со нови ликови, па потоа и евровизиското јуниорско претставување на Македонија во Париз, Франција на децата од Старо Маало и по неколкутте концерти во Македонија, сега истата екипа ни ја претставува спин оф серијата. Во новата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!