Почетна / Телевизија / ТВ Емисии (страна 4)

ТВ Емисии

Фото | Се снима нова, 4 сезона од детското шоу „Дајте музика“

Наскоро на фреквенциите на Македонската телевизија следуваат нови продолженија од возобновената детска емисија “Дајте музика”. Феноменот од 90-тите години се врати со нова верзија пред три години на програмата на МРТ и успеа да ги привлече сите оние дечиња и родители кои со нетрпение очекуваа забава, едукација и музика од …

Повеќе »

Стартуваше новата сезона од „Сè или нешто“ со Лила на Сител

Од денеска, 3 октомври, на Сител телевизија стартуваше новата 12-та сезона од најгледаната македонска емисија “Сè или нешто”. Нови натпреварувачи во нова уште повозбудлива трка по милионот. Секој работен ден, од понеделник до петок во 17.50 часот следете ја новата сезона од популарното гејм шоу со препознатливата Лила. Време е …

Повеќе »

Видео | МРТ со репортажа за родниот град на кралот на валцерот

Во пресрет на спектакуларниот концерт на кралот на валцерот Андре Риу во Скопје, Македонската Телевизија ви подготви ексклузивна репортажа од неговиот роден град Мастрихт. Гледајте во петок, 20.55 часот на МТВ 1. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Снеже Велков се враќа на Телма со втората сезона од „Нешто конкретно“

Со почеток на новата телевизиска сезона, пристигна и втора сезона од ТВ емисијата “Нешто конкретно” во нов амбиент, но секако со истиот домаќин – беспрекорната Снеже Велков и нејзините провокативни прашања од кои ќе бара само конкретен одговор. Концептот останува ист, свежо подготвените сценарија се во рацете на Снеже, а …

Повеќе »

Проверете го своето знаење со Ненад и квизот „Заврти на Телма”

Квизот „Заврти на Телма“ се враќа на фреквенцијата на Телма со новата сезона. Со точни одговори на интересни и поучни прашања до награди за знаењето. Квизот се емитува секој работен ден веднаш по „Утринска на Телма“ околу 11:10 часот и трае 30-на минути. Квизот е во живо со вклучување на …

Повеќе »

Нови сезони од кулинарското шоу „Снаи и свекрви“ на МТМ и локалните

На прва скопска МТМ и останатите регионални телевизии ширум земјава продолжува забавното кулинарско шоу “Снаи и свекрви” со нови сезони. ТВ емисија во која невестите подготвуваат храна во студиото, а нивните свекрви ги гледаат на екранот и судат како тие ќе готват. Кога ќе истече времето, свекрвите дегустираат без да …

Повеќе »

Фото | Ова е готвачот што ќе го замени Марк во „Брза кујна”

Со почетокот на октомври на малите екрани се враќа популарното кулинарско шоу “Брза кујна” со нова, осма сезона. Терминот е добро познат, 16 часот и 50 минути, а водителката и овојпат е Сања Савеска која нè дружи последните неколку сезони. Новина од оваа сезона е тоа што омилениот шеф Марк …

Повеќе »

Во вторник во „Телма Амбуланта” – тема е исхрана кај болести на срце

Утре во Телма амбуланта, темата е исхрана во превенција на кардиоваскуларни болести / Исхрана кај болести на срце и крвни садови. Гостинка на Марија Атанасовска е д-р. Маја Шушлевска Павковска – Интернист. Од понеделник до петок во 12.50 часот – “Телма Амбуланта”, информативно-забавна телевизиска емисија посветена на здравјето. Дани | …

Повеќе »

„Код“ со истрага за трансферот на пари од Венецуела во Евростандард банка

“Koд” се врати на Телма со нова сезона и ја продолжува истрагата за трансферот на пари од Венецуела до Македонија во Евростандард банка. Во изданието на 25 септември во 19.15 часот, “Код” открива дека оваа сума од 110 милиони евра била само почетната, планот на Венецуелците бил преку Македонија да …

Повеќе »

Сатира и потсмев на политичките лапсузи во „Пресек“ на ТВ 24

Гаврил Сирачевски се враќа на малите екрани со нова сезона од забавната емисија “Пресек”. Правена по примерот на популарната “На рапорт со Јофе” што се емитуваше на А1 телевизија, и оваа емисија на ТВ 24 има за цел да се пошегува на еден саркастичен начин со сето она што се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!