Почетна / Филм / Бред Пит во епскиот воен спектакл „Бес“ во петок, 26-ти мај на МРТ 1
Fury - филм од 2014-та година

Бред Пит во епскиот воен спектакл „Бес“ во петок, 26-ти мај на МРТ 1

Брет Пит во епскиот воен спектакл снимен според вистинска приказна. Во април 1945 година, сојузниците ги водат завршните битки на европско тло.

Наредникот Матори (Брет Пит) управува со тенк со тим од петмина неискусни момчиња и се обидува да се пробие преку непријателските линии до срцето на нацистичката Германија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ал Пачино и Џереми Ајронс во „Венецијанскиот трговец“, сабота на МТВ 1

Една од најуспешните адаптации на познатото Шекспирово дело која нуди исклучително интелигентен и визуелно атрактивен …

error: Содржината е заштитена!