Почетна / Филм / Акција и хорор во познатиот „Underworld“ во петок на полноќ на МРТ

Акција и хорор во познатиот „Underworld“ во петок на полноќ на МРТ

Младиот Мајкл (Скот Спидмен), студент по медицина, кој целиот свој живот го посветил на помагање на другите, случајно се наоѓа среде жестока битка помеѓу две банди од подземната заедница, непознати за обичните смртници, кои, пак, се борат за превласт-племе на вампири и банда на врколаци.

Заплетот на филмот се случува кога Селена (Кејт Бекинсејл) воин од племето на вампирите, го открива заговорот на врколаците да го заробат Мајкл.

Петок, 26 јануари 2024 година на првиот канал на МТВ точно на полноќ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!