ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Секојдневно на Сител одат 45 минути од минатите епизоди на сериите

Кога веќе ги пофаливме, време е и да ги искритикуваме. Телевизија Сител емитува премиерни серии и содржини за своите гледачи за време на летните месеци за разлика од телевизии како Алфа, Телма, ТВ 24 кои програмата ја пополнуваат со репризи на репризите од неколкупати емитуваните серии минатата сезона. Но, покрај …

Повеќе »

Јога сесија на 17 август на културното лето „Cult+Alt+Repeat“

Во среда (17 август) со почеток во 19 часот, во рамки на културното лето „Cult+Alt+Repeat“ во дворот на Младинскиот образовен форум (МОФ) и Радио МОФ ќе се одржи јога сесија со Весна Видовиќ Петков. Весна Видовиќ Петков е сертифициран Хата јога инструктор, а својата љубов кон јогата ја открива во …

Повеќе »

Среда на National Geographic со серијалот „Running wild with Bear Grylls“

Возбудливата документарна серија „Running wild with Bear Grylls“ ни го претставува популарниот херој, кој стекна искуство како член на британската морнарица; тој е планинар и искусен авантурист кој тргнува во нови авантури заедно со ѕвезди какви што не сме навикнати да ги гледаме во такви изданија. Беар заедно со своите …

Повеќе »

Авантура на преживување во нов документарец на NG од 24 август

National Geographic со нова шест-делна емисија. “Примитивен опстанок: Моќниот Меконг” ве води во авантура со преживувачот Хазен Одел. Хазен патува 500 милји по реката Меконг на патување кое се случува еднаш во животот. Тој минува низ оддалечени џунгли и поплавени долини, високи облачни шуми и опасни варовнички врвови, потпирајќи се …

Повеќе »

Нашиот Тони Михајловски ќе глуми во нова српска сапуница

По “Вистини и лаги”, “Игра на судбината” и “Тркало на среќата”, Прва српска телевизија продолжува со уште една потенцијална успешница за новата ТВ сезона. Од септември на Прва ќе започне “Од јутра до сутра”, адаптација на аргентинската телекомедија “Los exitosos Pells” (своевремено откупена од А1/А2 телевизија, но неемитувана поради згаснувањето …

Повеќе »

Видео | Maкедонската естрада поделена на тема забрана за абортус

Една од главните теми ширум светот во последните денови е дека жените во САД ќе ги остварат своите вообичаени права на абортус, откако Врховниот суд пред 50 години ги укина пресудите што ги прочита правната заедница. Некои се воодушевени од овој закон, а некои најостро ја осудуваат оваа судска постапка. …

Повеќе »

„Winamp“ се враќа на дигиталната музичка сцена

Стариот и доста познат музички софтвер „Винамп“ се враќа „на сцената“ откако програмерите го подготвија првото надградување на МП3-програмата по четири години. Матичната компанија „АОЛ“ згасна во 2013 година, откако конкурентните апликации и стрим-услугите како „Спотифај“ и сл. ја заменија програмата. Сепак, „Радиономи“ го врати „Винамп“ следната 2014 година како …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!