Почетна / Филм / Џеј Ло во нова улога

Џеј Ло во нова улога

18-ти мај

 

Што да очекуваш кога очекуваш
Режија: Кирк Џонс (Everybody’s Fine)
Сценарист: Хитер Хеч (Freaky Friday)
Улоги: Џенифер Лопез, Камерон Дијаз, Метју Морисон, Родриго Санторо, Елизабет Бенкс, Ана Кендрик, Бруклин Декер, Шерил Кол, Денис Квејд, Чејс Крафорд, Генесис Родригез
комедија


 

Ова е урнебесна животна комедија за пет двојки чии меѓусебно поврзани животи потполно се менуваат низ предизвиците на престоечкото родителство. Пресреќни поради создавањето семејство, ТВ фитнес гуруото Џулс и ѕвездата на шоуто за танцување Еван сфаќаат дека нивниот славен живот нема шанса пред изненадните барања кои ги бара бременоста. Веќе речиси лудата авторка и адвокатка Венди на својата кожа ги искусува сопствените мајчински совети, додека хормоните владеат со нејзиното тело, а нејзиниот сопруг Гери се наметнува статусот алфа-татко, кој пак очекува блинаци со многу помладата сопруга, Скајлер. Додека пак фотограферката Холи се обидува да посвои дете превртувајќи го светот, нејзиниот сопруг е во паника и се обидува да оди на курс за млади татковци.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!