Почетна / Живот / Ќе се расветли ли бизарното убиство во полињата на смртта?

Ќе се расветли ли бизарното убиство во полињата на смртта?

 

Документарна серија на Дискавери – “Полињата на смртта”

 


 

Низ Америка постојат прекрасни, наизглед недопрени природни предели, но токму под нив се крие опасната реалност. Со оваа мистерија се занимава новата документарна серија, насловена како „Полиња на смртта“ која ќе започне да се прикажува од петок, 25 март во 21 часот на Дискавери.

„Полиња на смртта“ го следи повторното отворање на  вистински случај на убиство на една млада жена пронајдена во мучуриштата на Луизијана, на место каде често се оставаат жртви на злосторства, со цел природните процеси да ги уништат сите докази.

 


 

Совршено злосторство не постои, па затоа детективот Роди Санчез ги прекинува мирните пензионерски денови со ветување дека ќе го расветли случајот кој му тежи веќе 18 години. Опремен со најсовремена техологија и нова екипаа од мотивирани детективи, од бирото на шерифот во Ибервил, тој е одлучен во намерата да разреши еден од најозогласените отворени случаи во историјата на градот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четири главни теми на претстојната конференција за е-трговија

Петок, 11 ноември е датумот резервиран за 5. јубилејно издание на најголемиот настан за е-трговија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!