Почетна / Забава / Шон Пол во Скопје – денес ексклузивен попуст на влезниците!

Шон Пол во Скопје – денес ексклузивен попуст на влезниците!

До најголемиот музички настан кој ќе го одбележи ова лето и не само во главниот град, единствениот концерт во регионов – гостувањето на една од најактуелните светски ѕвезди – јамајканскиот музичар и добитник на Греми, Шон Пол – остана уште една седмица! Токму по тој повод, на седум дена до дружбата со Шон Пол, Fusion production реши да приреди уникатна можност – изненадување кое ќе важи САМО ДЕНЕС (16 АВГУСТ 2018)!

Билетите кои се пуштени во продажба САМО денес ќе може да се купат по претпродажна цена и чинат чинат: 1 100 денари за партерот, 1 600 за фан питот, ВИП влезница чини 2 200, додека оние за ултра ВИП делот се 6 900 денари, а веќе од утре истите ќе се продаваат по редовните цени и ќе чинат: 1 500 денари за партерот, 2 100 за фан питот, ВИП влезница ќе чини 2 700 денари, додека оние за ултра ВИП делот ќе се 8 500 денари – ова се всушност влезници во ограничена количина и се со ексклузивен ‘meet and greet’ настан по концертот, каде фановите ќе може да се запознаат со Шон Пол и да уживаат во коктел забава, која ќе биде организирана на највисоко ниво. На денот на концертот, 23 август, ако воопшто има влезници истите ќе бидат со повисока цена, затоа не пропуштајте ја можноста навреме да си обезбедите билет за настапот на сопственикот на најактуелните светски хитови и соработките со Бијонсе, Дуа Липа, Сиа, Дејвид Гета…

Шон Пол во Скопје доаѓа во склоп на летната турнеја и со својата комплетна 17-члена екипа која вклучува бенд, техничка поддршка, како и неговите dancehall танчарки, чиј уникатен стил на танцување дополнително ќе ја вжешти оваа и онака врела августовска вечер. Домашна поддршка, односно за загревање на атмосферата пред на сцената да застане Шон Пол, ќе се погрижат популарните SHORTY P и IRIE SCRATCH, како и уникатниот ТАЈЗИ. Не пропуштајте ја единствената можност да бидете дел од ексклузивниот музички спектакл во регионот, концертот на уникатниот музичар од Јамајка, добитникот на Греми, единствениот Шон Пол. 23 август – Стадион АРМ – 20 часот!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото/Видео) Војаж со него ја започна големата кариера: Нашиот Јосиф се враќа на голема врата!

Македонската сцена постојано е „гладна“ за нови имиња кои ќе го освежат домашниот музички етер. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!