Почетна / МК Сцена / Шок и солзи на естрадата – почина пејачот Влатко Илиевски

Шок и солзи на естрадата – почина пејачот Влатко Илиевски

Почина фронтменот на групата Морал

 

Со големо жалење, соопштуваме дека македонскиот пејач Влатко Илиевски е пронајден мртов вчеравечер околу 23 часот во својот автомобил. Причините за смртта на младиот пејач се засега непознати, а телото е дадено на обдукција.

Влатче Морал беше и претставник на Македонија за Песна на Евровизија, а неговата “Русинка” остана една од неговите најпознати песни. Пред неколку дена го прослави својот 33-ти роденден. Важеше за еден од најдружељубивите личности на македонската естрада. Нека почива во мир!

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!