Почетна / Сапуници / Шехерезад и Езел заедно во нова турска сериja

Шехерезад и Езел заедно во нова турска сериja

Популарната актерка Берѓузар Корел, или подобро позната како Шехерезад од „1001 ноќ“, ќе ја гледаме повторно на малите екрани, но овој пат со Кенан Имирзалиоглу – Езел, јавува поратлот Курир.

Името на новата серија во која „Езел“ и „Шехерезад“ ќе разменуваат нежности сеуште не е соопштено. Продукцијата Ay Yapim откри само дека Берѓузар ќе заработува по 16.000 евра од епизода. Инаку, таа по венчавката со Халит Ергенч го роди синот Али и извесно време беше повлечена од телевизијата. Во меѓувреме на кратко се појави во серијата „Величествениот“, но нејзината прва голема улога по онаа во „1001 ноќ“ ќе виде токму оваа.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Емир од „Ветување“: За мојот лик доаѓа тешка драма!

Ѓокберк Демирчи е 30 годишен турски актер кој го следиме во улогата на богатиот протагонист …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!